A+ A A-

Biometrische camera optie voor tankstations

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

De biometrische camera kan op den duur een serieuze optie zijn voor tankstationondernemers om benzinediefstal en andere criminaliteit te ontmoedigen.

Tijdens een proef in 2011 met de opstelling van een biometrische camera bij een juwelier en een tankstation in Rotterdam is gebleken dat een dergelijke camera goed werkt. ‘Ieder individu heeft biometrische gezichtsherkenningspunten’, zegt Jan Bessembinders, manager BOVAG Tankstations. ‘In een praktijkproef van de Rotterdamse politie ging het om de vraag of je gezichten kunt herkennen met een biometrische camera en dat is in vrijwel alle gevallen gelukt. Dit is een interessante ontwikkeling die we namens onze leden op de voet volgen.’

Politie, juristen, BOVAG en enkele andere brancheorganisaties die zitting hebben in een stuurgroep van dit proefproject, evalueren de bevindingen van de proef. Volgens Bessembinders zit de winst vooral in het feit dat vast is komen vast te staan dat de biometrische camera “werkt”. ‘Dit is een eerste stap. Wij blijven als BOVAG Tankstations de ontwikkelingen rond de biometrische camera nauwgezet volgen en we zullen onze leden daarvan op de hoogte houden.’

Videokanaal